Jarní Lago di Garda, Itálie

31.01.2017

Lago di Garda patřilo delší dobu mezi mé vysněné cíle, nyní jsem si tento cíl splnila. Ubytovali jsme se v příjemném městečku Vallio Terme na západním břehu, což b yl výborný výchozí bod pro výlety na sever jih a samozřejmě západ. Východ pobřeží nás hold čeká jindy, aneb důvod se vrátit :)

První den jsme se vydali do městečka Limone, které patří mezi nejsevernější místo v Evropě v pěstování citronů. Už po příjezdu do města vás zaujmou terasovité citronové zahrady a jednu z nich jsme i navštívili. La limonaia del Castél. Nádherný citrusový sad ze 17.století.

Lago di Garda
Lago di Garda
Limone
Limone
La limonaia del Castél
La limonaia del Castél

Naše cesta ale pomalu pokračovala směrem do Arca, nedaleko Rivy. Dominantou tohoto místa je jednoznačně hrad na skále, kde si můžete prohlédnout ještě původní fresky a podlahy.

Dalším cílem byl ráj surfařů, město Torbole. Jediněčností tohoto místa je vítr ora, který tu začíná vanout téměř přesně ve 13 hodin. Samotné Torbole leží pod mohutnými příkrými skalami, které přitahují spoustu sportovců. Cestou zpět do hotelu zbyl ještě čas na malou odbočku k jezeru Lago di Ledro. Jezero je dlouhé 3 km a důležitým archeologickým nalezištěm předmětů z doby bronzové.

Lago di Ledro
Lago di Ledro

Druhý den jsme si vyhradili na návštěvu jihu a to konkrétně malebného městečka Sirmione. Do historického centra se nedostanete autem, to ale zaparkujeme těsně před vstupní branou. Hned na vstupu Vám vítá dominanta, hrad Scaligerů. Následovala krátká procházka po pobřeží až ke Grote di Catullo. Jedná se pravděpodobně o zbytky římských lázní, ale bohužel pondělí mají zavřeno. Důvod se sem vrátit :)

Sirmione
Sirmione
Sirmione
Sirmione

Ze Sirmione jsme pokračovali směrem na jih do obce Borghetto se zbytky mostu Ponte Visconteo. Ve skutečnosti se jedná o přehradní hráz 600 metrů dlouhou , kterou nechal postavit roku 1393 jeden nejmenovaný milánský vládce. V obci najdeme ještě další ze Scaligerských hradů, který je volně přístupný.

Poslední den našeho pobytu jsme navštívili příjemné město na severu jezera, město Riva. Toto město do roku 1919 patřilo Rakousku. Dominantou je pevnost Bastione, která je na příkrém úbočí Monte Rocchetta a nabízí mimořádný pohled na město a jezero. Přímo v centru naleznete vodní hrad Rocca, kde je dnes umístěno městské muzeum, věž Apponale zroku 1220 a nádhernou radnici Palazzo Municipale.

Riva
Riva
Riva
Riva
Riva
Riva

Náš výlet byl pouze 4 denní, což je opravdu málo. Jedná se úžasnou lokalitu, kde by snad i měsíční pobyt byl málo. Nicméně je to pro nás důvod se sem vrátit brzo znovu a pokračovat v poznávání :)