Renata Nováková

Cestovatelka a fotografka

 

Jmenuji se Renata Nováková a cestování jsem propadla už na vysoké škole. Během studia jsem několik let pracovala na brigádě v cestovní agentuře a tam pomalu, ale jistě moje vášeň začala :) V té době na cestování padaly všechny moje úspory. Nicméně peněz nelituji, protože ty zážitky vám nikdo nevezme. 

  Proč cestuji?     Cestování je pro mě smysl života, naplňuje mě a stále učí novým věcem. Je to touha, láska a potřeba neustále poznávat....Každá cesta, každý výlet obohacuje můj život a toho si vážím.

  Jak se na cesty připravuji?    Každé cestě předchází hodiny hledání na internetu, inspirování se u ostatních cestovatelů, samozřejmostí je i knižní průvodce, který je mou pravou rukou na cestách :) Doma si naplánuji, co vše bych ráda viděla, jak se v daném místě dopravovat a tak. Vždy platí, že plánů mám víc, než dokážu stihnout :) 

Na ubytování, letenky a tipy na výlety doporučuji:

www.booking.com

www.cestujlevne.com

www.pelikan.cz

www.kudyznudy.cz

magazín Koktejl, kde už více jak deset let ( možná i víc) čerpám inspiraci


Jak často cestuji?    Tak často, jak jen to čas a peníze dovolí :) 

Co mě vedlo k tomu začít psát blog o cestování?    Chtěla jsem se se svými zážitky podělit s ostatními. Předcházela tomu snaha o publikaci článků v různých cestovatelských časopisech, ale po více než 2letém snažení jsem to vzdala a rozhodla se vytvořit si vlastní webovou prezentaci. 

Co mi cestování bere a co dává?    U téhle otázky ani nemusím dlouze přemýšlet...bere rozhodně peníze, ale toho nelituji, protože zážitky mi do smrti nikdo nevezme. Dává mi ale naopak neskutečnou svobodu, naplnění a smysl života. Čím víc toho vidíte, tím chcete ještě víc. Protože v poslední době sleduji, že moje cestovní závislost se pomalu zvyšuje :) Navíc pokaždé, když sednu do letadla, tak překonávám sama sebe. Jelikož se neskutečně bojím lítat a v letadle vždycky trpím. Ale i to mne od cestování neodradí. Naopak v těchto případech jsem na sebe hrdá :)))

  Jaké mám další cíle?    No vidět toho chci opravdu hodně, nejlépe všechno :))) Ale uchvátila mě Asie, takže ráda bych opět navštívila Thajsko, pak i Kambodžu, Indii a tak dále a tak dále....Já říkám, že všude je hezky a všude je něco, co stojí za vidění :)

Sledujte mě ...