Navštívená místa

 

Bari, překrásný přístav ve stejnojmenné provincii v regionu Apulie, jsem navštívila letos v říjnu. Je druhým největším městem jižní Itálie, hned po Neapoli. V současné době zde žije kolem 400 000 obyvatel a se svým historickým centrem má opravdu nezapomenutelnou atmosféru.

Besedické skály tvoří nádherný labyrint pískovcových skal nedaleko stejnojmenné obce Besedice v Českém ráji, na úbočí vrchu Sokol ( 562 m.n.m.).

Bozkovské dolomitové jeskyně se nacházejí asi 1 km severně od obce Bozkov v Libereckém kraji, nedaleko Semil. Tvoří je nejrozsáhlejší jeskynní systém v severovýchodních Čechách a jako jediný je tvořen vápnitým dolomitem. Jeskyně byly objeveny v roce 1947 a v roce 1999 byly prohlášeny národní přírodní památkou.

Ostrov Zakynthos se nachází v západní části Řecka v Jónském moři a svou rozlohou 406 km2 je třetím největším z ostrovů. Naším výchozím bodem pro poznávání celého ostrova se stala malá vesnička Agios Sostis nedaleko vyhlášeného letoviska Laganas. Doporučuji si půjčit auto nebo skútr, půjčovny jsou skoro na každém rohu. Předem si ale zjistěte...

Oba květnové prodloužené víkendy jsem využila k návštěvě polské strany Krkonoš. Polsko je krásná, dle mého, trochu opomíjená země, která má hodně co nabídnout a to už kousek za hranicemi s Českou republikou. Pokud chcete nějaké tipy na jednodenní výlety, nechte se inspirovat.

Ostrov Tenerife je velmi rozmanitý co do podnebných pásů. Jih ostrova je suchý a nijak zalesněný, oproti tomu sever ostrova je plný zeleně. Ostatně i většina místních obyvatel žije na severu. Jih byl obydlen až v 70.letech 20.století, kdy se tu začaly stavět hotely.

Město původně bylo podřadným přístavem na severu slunečného ostrovu Tenerife. Tím hlavním bylo Garachico vzdálené cca 30 km. Teprve po sopečné erupci roku 1706, kdy Garachico pohřbil proud lávy, se Puerto de la Cruz vyvinulo a stalo se hlavním přístavem severní části ostrova.

Orotavu jsme navštívili v rámci našeho pobytu v Puerto de la Cruz, ze kterého je dostupná pohodlně autobusem společnosti TITSA. Doporučuji vyrazit dopoledne a bez auta, protože je vyhledávaným cílem turistů a téměř zde nezaparkujete.

Lago di Garda patřilo delší dobu mezi mé vysněné cíle, nyní jsem si tento cíl splnila. Ubytovali jsme se v příjemném městečku Vallio Terme na západním břehu, což b yl výborný výchozí bod pro výlety na sever jih a samozřejmě západ. Východ pobřeží nás hold čeká jindy, aneb důvod se vrátit :)

Viděla jsem několik filmů, četla několik článků...ale ve skutečnosti jsem vůbec netušila, že místem posledních dní a odpočinku světově známého Giacoma Casanovy ( 1725 - 1798), je právě Duchcov, resp. zámek Duchcov.

" Bavorské moře", jak se jezeru Chiemsee také říká, se nachází nedaleko Salzburgu, ale už na německé straně. Jedná se o jezero ledovcového původu o rozloze necelých 80 km2 a maximální hloubky 74 m. Hlavním cílem většiny turistů je ostrůvek Herreninsel a Fraueninsel.

Jednoho krásného zářijového dne jsme s kamarádkou vyrazily do Solné komory k Hallstattskému jezeru v Rakousku. U jezera už jsem byla mnohokrát při svých cestách do Rakouska, ale nikdy jsem nenavštívila tyto dvě unikátní jeskyně, které se nedaleko nachází.