Zimní pohádka v Adršpašsko-teplických skalách

11.01.2022

Kdo by neznal jedno z našich nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších skalních měst u nás. A my se jeho kouzlo vydali poznávat v zimě.

Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály byla vyhlášena již v roce 1933 na rozloze 1771 ha k ochraně zachovalých celků skalních měst. Přírodní rezervace se nachází zhruba v trojúhelníku vymezeném obcemi Adršpach, Teplice nad Metují a vrcholem Čáp nad vsí Skály. S rozlohou 18 km2 představují nejrozsáhlejší komplex svého druhu v Evropě. Rozsáhlé skalní plošiny, kaňony, soutěsky a labyrinty skalních věží, spolu s lesními porosty  tvoří dohromady celek jedinečné hodnoty.

My kouzlo skal objevili hlavně v zimě, kdy sněhová nadílka vykouzlí v krajině doslova pohádkovou atmosféru. Velký plus je i méně turistů než je tomu v létě. 

Obě skalní města dělí 7 km dlouhý kaňon zvaný Vlčí rokle. Doporučuji si vyčlenit na návštěvu samostatně dva dny. Procházka Adršpašskými skalami je příjemná, hlavní trasa je po vyhrnuté cestě od sněhu. Naproti tomu procházka po Teplických skalách je rozhodně náročnější.  

Ale ta krajina je prostě fakt pohádka :)

Adršpašské skály

Teplické skály

Pár informací na závěr:

Nově si můžete vstupenku do Adršpašských skal a parkování zarezervovat online .

Do Teplických skal jsme při naší zimní návštěvě vstupné neplatili. Bližní informace získáte zde

Na něco dobrého po výšlapu můžeme doporučit restauraci v hotelu Orlík, který se nachází u parkoviště do Teplických skal.