La Orotava, Tenerife

19.04.2017
Casa de los Balcones
Casa de los Balcones

Orotavu jsme navštívili v rámci našeho pobytu v Puerto de la Cruz, ze kterého je dostupná pohodlně autobusem společnosti TITSA. Doporučuji vyrazit dopoledne a bez auta, protože je vyhledávaným cílem turistů a téměř zde nezaparkujete.

Toto malebné koloniální městečko je jedním z nejkrásnějších míst na Tenerife. Bývala centrem aristokracie, která se snažila zbohatnout na pěstování a výrobě vína. Za tím účelem byl i vybudován původně přístav Puerto de la Cruz, ze kterého vyplouvaly lodě s vínem a jiným zbožím do celého světa. V dnešní době se víno z Tenerife již téměř nevyváží.

Tradiční domy v malém centru jsou tu lemované dřevěnými balkóny, mají krásné vnitřní dvory a obklopují je bujné zahrady. Asi největším lákadlem je Casa de los Balcones.


Doporučuji si dům prohlédnout i zevnitř. Samotný dům je ze 17. století a v současnosti je zde muzeum, kde si můžete prohlédnout ukázku bydlení aristokratů na začátku 20. století. Měli jsme štěstí a v celém domě jsme se procházeli sami. Má to neopakovatelné kouzlo a historie na vás dýchne doslova z každého kouta.

Naproti Casa de los Balcones si navštivte také Casa del Turista, což je bývalý klášter z 16. století a dole naleznete příjemný obchod a galerii s překrásnými obrazy. Jeden z nich už mi visí doma na stěně a to i s osobním věnováním autora. Originálnější dárek jsem si nemohla přát.

Casa del Turista
Casa del Turista
Jardín Victoria
Jardín Victoria

Cestou zpět na autobusové nádraží jsme si ještě prošli krásnou botanickou zahradu u budovy radnice. Zahrada poskytuje příjemný stín před slunečními paprsky. Přímo naproti východu přes ulici je vstup do další nádherné zahrady Jardines del Marquesado de la Quinta Roja, někdy známé také jako Jardín Victoria. Byly vybudovány ve francouzském stylu 18. století a zároveň jsou ve svahu, takže poskytují překrásný výhled do okolí. 

budova radnice
budova radnice
botanická zahrada za radnicí
botanická zahrada za radnicí

Ze zahrad se vyjde přímo na malebné náměstí Plaza de la Constitución, kde stojí zajímavý kostelík San Augustín.

My ale pokračujeme uličkami dále až na autobusové nádraží a nezbývá nám, než se s okouzlující Orotavou rozloučit.

důležité informace

BUS zpáteční jízdenka z Puerta do Orotavy  .......  2,90 EUR/osoba

Spoje jezdí velmi často, takže nebudete nikde dlouho čekat. Cesta trvá cca 20 minut. Autem do města nedoporučuji jezdit, je malé a turisty hojně vyhledávané. Na návštěvu města jeďte ideálně už ráno, než se přivalí davy turistů.

vstupné do Casa de los Balcones ......................... 4 EUR / osoba ( možnost zapůjčit si i audioprůvodce)