NP Plitvická jezera, Chorvatsko

11.05.2019

Překrásná jezírka propojená vodopády patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější národní parky Chorvatska. Národním parkem jsou od roku 1949 a od roku 1979 jsou na seznamu UNESCO. Celý park zabírá necelých 300 km² a táhne se podél horského pásu Mala Kapela a není již daleko od hranic s Bosnou a Hercegovinou.

My si pro návštěvu vybrali duben při naší cestě Slovinskem. I v tuto dobu je nutné se obrnit trpělivostí, jelikož fronta na vstup našem případě byla hodinová. Rozhodně bych se sem nevydala v letní sezóně. Ke vstupu můžete využít dvě možnosti. My zvolili vstup č. 2. Nicméně mezi oběma částmi můžete využít zdarma autobus, který jezdí v častých intervalech. 

Naše cesta vedla k největšímu jezeru Kozjak, odkud jsme se loďkou přepravili na druhý břeh a odtud pokračovali cestou po dřevěných chodnících kolem spousty křišťálově čistých jezírek. Tras můžete volit nespočet a kdykoliv se oklikou vrátit zpět k jezeru Kozjak a nechat se přepravit zpět. Nebo využít trasu jako my a dojít až je stanovišti St. 3 a odtud se nechat převést autobusem zpět. 

Na návštěvu si určitě vyčleňte alespoň půl dne. Po cestě je možnost občerstvení a toalet před vstupem, pak až na břehu jezera a nebo ve stanovištích autobusů. 

I přes velký počet návštěvníků ( teda aspoň na mě to bylo už fakt hodně) jsme si to moc užili. Místo je opravdu úchvatné a rozhodně stojí za vidění. Myslím, že fotky mluví za vše :) 

kolik nás to stálo

vstupné - 100 HRK/ osoba, liší se dle sezóny. Aktuální ceník si můžete ověřit zde: https://np-plitvicka-jezera.hr/en/plan-your-visit/price-list/ 

parkování 8 HRK/ hodina