Puerto de la Cruz, Tenerife

24.04.2017
přístav
přístav

Město původně bylo podřadným přístavem na severu slunečného ostrovu Tenerife. Tím hlavním bylo Garachico vzdálené cca 30 km. Teprve po sopečné erupci roku 1706, kdy Garachico pohřbil proud lávy, se Puerto de la Cruz vyvinulo a stalo se hlavním přístavem severní části ostrova.

Od konce 19. století se postupně stávalo turistickou destinací a zůstalo jí až dodnes.


Město leží v úrodném údolí Orotava. V okolí je velké množství banánových plantáží a spousta zeleně je i ve městě. Tak třeba náměstí Plaza del Charco nebo malebné Plaza de la Iglesia s upravenými parky poskytují v parném horku příjemný stín pod vzrostlými stromy. My si velmi často vychutnávali kávičku v Ebano Café na Plaza de la Iglesia. Ve městě můžete navštívit i botanicku zahradu Jardín Botánico, vodní zahrady Risco Belle nebo zahradu Sitio Litre, kde je mimo jiné skleník plný orchidejí.

Plaza de la Iglesia
Plaza de la Iglesia


Najdete tady také zákoutí, kde nevymizelo původní kouzlo ospalé rybářské vesnice. Stačí jít krásnou procházkou od Playa Jardín, kolem Castillo San Felipe( malá pevnost u pláže) směrem k přístavu a k Plaza de Europa. Ráno jsme tu často míjeli trhy s mořskými plody.

Playa Jardín
Playa Jardín
Castillo San Felipe
Castillo San Felipe


Pokud patříte mezi milovníky historie, jako já, navštivte i Archeologické muzeum, kde se seznámíte s životem Guančů, což jsou původní obyvatelé Tenerife, než byli krvavě povražděni Španěly v 15. století. Muzeum není velké, ale expozice je velmi zajímavě pojatá.

Archeologické muzeum
Archeologické muzeum

Vzhledem k tomu, že nám počasí na koupání v moři párkrát nepřálo, jelikož vítr vytvářel takové vlny, že Playa Jardín byla uzavřena a byl vyhlášen zákaz koupání, vyzkoušeli jsme i místní "koupaliště" Lago Martiánez. Je to soustava několika bazénů s mořskou vodou, které jsou umístěny přímo u oceánu. Takže z lehátka jsme měli krásný výhled na rozbouřený Atlantik.

Lago Martiánez
Lago Martiánez

Mezi vyhledávaná místa patří i Loro Park, kdy reklamu na něj vidíte snad 100x už jen na cestě z letiště. Původně to byl park pro papoušky ( Loro= španělsky papoušek), ale postupně se rozrostl do ZOO, kde můžete vidět i jiná zvířata. Já úplně tento typ zábavy nevyhledávám, takže park jsem si nechala ujít.

Puerto de la Cruz je díky výhodné poloze a mnoha zajímavostem městem, které stojí za detailní prozkoumání.

tip na závěr

vstupné Lago Martiánez .............. 5,50 EUR / osoba na celý den

Kam na dobrou kávu s ještě lepším posezením? ....Ebano Café, velmi útulná stylová kavárna na náměstí Plaza de la Iglesia

U Playa Jardín navštivte restauraci Alanda, kde si můžete dát jídlo dle velikosti hladu :) V nabídce mají kromě normálních jídel i sendviče, tousty a nebo omelety. 

noční Playa Jardín
noční Playa Jardín
rozbouřený Atlantik
rozbouřený Atlantik
Ermita San Telmo
Ermita San Telmo
Playa San Telmo
Playa San Telmo